Az orsók házi kitisztítása középhaladóknak ajánlott, illetve a műszaki rajzhoz (mindegyik orsóhoz létezik robbantott ábra) valamennyire értő, ügyesebb kezű pecások próbálkozzanak vele - esetleg keresd elő a legrégibb, legkevesebbet használt példányodat, azon gyakorolj!
Mi kell hozzá?
- Csendes, körülbelül egy órára gyerekmentes asztal, amire célszerű leteríteni valamilyen anyagot, hogy ne pattogjanak az esetleg leeső apró alkatrészek, és amit nem sajnálsz összekenni.
- A tisztításhoz sebbenzin - jól oldja a régi kenőanyagokat, gyógyszertárban kapható, kb. egy deci. (Bagósok az égő cigit mellőzzétek!). Sűrű szövésű textilen átszűrve a sebbenzint, újra használható lesz.
- Tálka, amiben az alkatrészeket kis időre beáztathatod a sebbenzinbe.
- Több kisebb-nagyobb ruha a pucoláshoz, szárításhoz.
- Fülpiszkáló pálcika, fogkefe, fogpiszkáló.
- Műszerolaj (nem érdemes spórolni és más olajjal helyettesíteni, hamar megbosszulja magát).
- Kenőzsír, pl. a Balzer forgalmaz jó minőséget. Ha nem akarsz befektetni kifejezetten orsózsírozóba, akkor se használj hamar rideggé válót - különösen, ha télen is kijársz egyszer-kétszer, valamint érdemes világos színt választani, hogy látszódjon a kosz, kopás.
- Csavarhúzó (ami passzol a fejbe, hogy ne nyírd ki a csavart)
FIGYELEM! Garancia alatt álló orsót még tisztítás miatt sem lehet szétszedni a garancia elvesztése nélkül, ezért inkább ne bántsd! Küldd vissza a forgalmazónak zsírozás céljából.
Ha szeretnéd magad kitakarítani az orsódat, és teljesen kezdő vagy benne, a későbbiekben teszek fel videót egy Spro Necton orsó bontásról, tisztításról, összeszerelésről.
Jók legyetek,
Gábor