Nem szeretsz hidegben a vízparton ücsörögni, de jó lenne a horgászbotot mégis kézbe venni? Ha tavaly a szezon végén még nem tetted meg: ess túl a tisztításon, karbantartáson, tarts téli nagytakarítást!
Botok:
Zuhannyal mindenképpen le kell mosni a homokot, egyéb szennyeződést kívül-BELÜL.
A parafanyelet körömkefével óvatosan tisztítsd meg (használhatsz hozzá erősebb kéztisztító krémeket is, pl. Ultra Dermet, az asszony kencéit nehogy rátedd!).
A neoprént finoman, KÉZZEL dörzsöld át mosogatószeres vízzel, hogy ne sérüljön.
A gyűrűket se felejtsd el: fülpiszkáló pálcika segítségével simán kipucolhatod őket. Ha nagyon erősen szennyezettek, használj ablakpucoló folyadékot, vízkőoldót, sima (10%-os) ecetet, vagy citromsavat (akármelyik drogériában kapsz pár száz forintért, később a csapot/mosdót tisztíthatjátok vele otthon - környezetbarát a cucc!) a lerakódások eltüntetéséhez.
Ha a spiccgyűrű bevágódott, le kell cserélni, mert rögtön az első alkalommal a zsinór kiszálkásodik és sűrűn elhagyod a végszereléket, a halat! A csere SIC-betéttel sem kerül többe 5-600 forintnál, és ha behozod, szívesen megcsinálom neked! (Ha kötni kell, 800 Ft + gyűrű, de ragasztásnál csak a gyűrűt kell kifizetni.)
Végül glicerines-szappanos vízben célszerű átmosni a már tiszta horgászbotot, így könnyebben csúsznak majd össze a tagok. Puha ronggyal (pl. régi póló, textilpelenka) töröld át, hagyd megszáradni a nyelét is (legalább fél napig, szétszedve!), mielőtt a kipucolt botzsákba teszed!
Botzsák tisztítás: zuhany, mosogatószeres - szivacsos vagy műanyag dörzsis pucolás, zuhany, szárítás a sorrend. A cipzár használhatóságát grafitporral (ceruzareszelék), szappannal könnyítheted.
Bár magam ellen beszélek - akár hosszú évekkel meghosszabbíthatod a felszerelésed életét, ha mindig tisztán teszed el szezon végén. Gyakori használat esetén havonta, súlyosabb koszolódás esetén azonnal illik kipucolni mindent!
Jó szórakozást,
Gábor
Megjegyzés: a felszerelés többi részéről legközelebb...